אנו פתוחים כרגיל גם בימים אלה עקב היותנו עסק חיוני. בהצלחה לצה"ל!

טלטל מנוע

טלטל המנוע הוא רכיב מכני המסייע בייצור אנרגייה בגל הארכובה, שבו מתרחשת ההצתה של תערובת הדלק והאוויר. כך למעשה טלטל המנוע חיוני להנעת המנוע ובלעדיו לא ניתן יהיה לנוע עם הרכב כלל. הטלטל עשוי ממתכת והוא למעשה מחבר בין בוכנת הרכב לגל הארכובה. הוא מסייע להפוך את התנועה הקווית לתנועה סיבובית המאפשרת יצירת אנרגיה.

 

טלטל מנוע

 

תקלות נפוצות

ישנן מספר תקלות אפשריות, שעלולות להתרחש בטלטל המנוע. תקלות אלה יכולות ליצור כשל של ממש ברכב, בשל תפקידו החיוני של הרכיב. מרבית התקלות יתרחשו בשל בלאי טבעי של הטלטל. החלק ברכיב שמועד להישבר יותר משאר חלקיו הוא ראש הטלטל, המתחבר לגל הארכובה עצמו. הבלאי יכול להופיע כעיוות בצורתו של הרכיב, כתוצאה מההתנגשות בין הבוכנה לראש הצילינדר.

פגיעה נוספת במבנה הטלטל יכולה להתרחש בשל מחסור בסיכוך של התנועה. תקלה זו לרוב תתרחש בעקבות תקלה אחרת, שבה מסנן השמן אינו נקי, וכך עובר לתוך המערכת שמן, שבתוכו ישנם חלקיקים הפוגמים בסיכוך. אפשרות נוספת היא כאשר לא נכנס מספיק שמן למערכת כלל, כדי ליצור סיכוך הולם. לרוב, תקלה בטלטל המנוע, תגרום לתסמינים של רעשי מנוע.

תיקון טלטל תקול

ברוב המקרים הפתרון היחיד לתיקון פגיעה בצורתו של הטלטל היא פשוט להחליף את הרכיב הפגום ברכיב תקין. כמובן שתיקון של רכיבים ברכב, אבחון התקלה והחלטת אופן הטיפול בבעיה, צריכה להיעשות אך ורק בידי בעל מקצוע מיומן ומנוסה. כל ניסיון לתקן את הבעיה באופן עצמאי, יכולה להוביל לנזק בלתי הפיך ולפגום ברכב בצורה קשה. מומלץ לגשת למוסך המתמחה בטיפול במנועים וברכיביהם, כדי שתוכלו לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

גלילה לראש העמוד

להתחלת שיחה בוואצאפ / סמס,
נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן