אנו פתוחים כרגיל גם בימים אלה עקב היותנו עסק חיוני. בהצלחה לצה"ל!

מחשב מנוע

במרכז המנוע מאגר מחשבי ניהול מנוע (ECU/ECM) לכל סוגי היצרנים והדגמים במחיר משתלם במיוחד.

אנו מספקים שירותי מעבדת רכב מקיפים לאבחון תקלות ולתיקון / החלפה במחשב איכותי על ידי צוות מקצועי. השירות כולל מתן אחריות מקיפה לחצי שנה במחיר המשתלם בישראל שעשוי לחסוך לכם אלפי שקלים.

מהו מחשב ניהול מנוע?

מחשב המנוע אשר מכונה מחשב בקרת מנוע (ECU (Engine Control Unit וגם מחשב ניהול מנוע (EMS – Engine Management System) מנהל ומבקר את פעולות המנוע לשם שיפור הביצועים, שמירה על רמות זיהום אוויר תקינות וכן לשם ניטור ותיקון תקלות בעת הנסיעה.

אופן הפעולה

המחשב מקבל מידע רב באמצעות חיישנים שונים, כגון: מד כמות אוויר, חיישן מהירות, חיישן מייצב סיבובי סרק, חיישן לחץ דלק, חיישן גל הארכובה (קראנק), משתף נתונים עם מחשב הגיר ועוד. באמצעות מידע זה הוא מנהל את המנוע, מפעיל חלקים רכיבים שונים כמו מזרקי דלק, מצערת ומשאבת דלק וכן שולט באלמנטים שונים החיוניים לתפקוד תקין של המנוע, כגון: טמפרטורה, זיהום אוויר, מהירות ומידת העומס על המנוע.

בהתאם לנתונים המתקבלים הוא מבצע את הפעולות וההתאמות הנדרשות באופן אוטומטי כדי להגיע לביצועים האופטימליים, כמו למשל ניהול יחס דלק-אוויר ותזמון המנוע.

בנוסף, המחשב מבצע דיאגנוסטיקה עצמית תוך כדי פעולת המנוע במסגרתה הוא מנטר תקלות שונות במנוע אותן הוא שומר ומגדיר בתור קודי תקלה אותם ניתן לזהות באמצעות סורק תקלות (OBD) ובעצם להבין את מקור התקלה.

מחשבי מנוע לכל היצרנים והדגמים

אנו מספקים מחשבי ניהול מנוע לכל סוגי היצרנים והדגמים:

רכבים אמריקאיים – שברולט, פורד, ג’ים, קרייזלר ועוד.

רכבים יפנים וקוריאנים – טויוטה, מאזדה, יונדאי, קיה, הונדה, מיצובישי, סוזוקי ועוד.

רכבים אירופאיים – רנו, סקודה, סיטרואן, סיאט, פולקסווגן, אודי ועוד.

מתן שירות מקיף במרכז המנוע

מספר סיבות מדוע כדאי לכם לבחור במרכז המנוע:

  • אחריות – אנו מספקים אחריות מקיפה על עבודות מחשב מנוע למשך 6 חודשים!
  • שירותי מעבדה ודיאגנוסטיקה – ברשותנו מעבדת מחשוב מתקדמת לביצוע דיאגנוסטיקה מקיפה לאיתור מהיר ומדויק של התקלה ומתן טיפול מתאים.
  • ניסיון – במעבדה שלנו עברו אלפי רכבים שקיבלו טיפולי מקצועי לאורך השנים.
  • מחיר משתלם – אנו מספקים את המחירים הזולים בארץ עבור מחשבי מנוע, כך יצא שחסכנו ללקוחותינו אלפי שקלים על שיפוץ / החלפת מחשב ניהול מנוע
  • שירות “קומפלט” – הכולל דיאגנוסטיקה מקיפה תוך שימוש בציוד מתקדם לאבחון וטיפול בתקלות לצד מלאי גדול וזמין של מחשבים לכל סוגי הרכבים לביצוע החלפה מהירה ללא עיכובים מיותרים.

שאלות ותשובות

מחשב מנוע או מחשב ניהול מנוע הוא המחשב המרכזי ברכב אשר שולח פקודות למערכות שונות ברכב המעורבות בפעולת המנוע. הוא אף מנתח את המידע המתקבל לשם תיקון תקלות ושיפור הביצועים.

חשוב לדעת כי מחשבי המנוע החדשים מקודדים ולכן לא ניתן להעביר אותם מרכב אחד לאחר. לשם כך דרושה עבודת קידוד טכנית מקצועית אותה אנו מבצעים במעבדת הרכב שלנו.

העלויות של מחשב ניהול מנוע חדש הן גבוהות מאוד. לכן, במקרים של תקלה במחשב ניהול המנוע השירות הפופולארי והמשתלם ביותר הוא שיפוץ המחשב או החלפתו במחשב תקין  שפורק מרכבים שיצאו מכלל שימוש. המחשב נבדק במעבדת רכב וקודד מחדש באופן מקצועי (לא ניתן להעביר מחשב מרכב אחד לאחר ללא קידוד). 

תקלות רבות במחשב נגרמות עקב טיפול לקוי של המוסך. אי לכך, על מנת לשמור על מחשב המנוע חשוב להקפיד על ביצוע טיפולים במוסך אמין, עם צוות מיומן ומקצועי. בנוסף, יש להימנע מהצבת הרכב באזורים בהם עלולה להיות בהם הצפות מים, מכיוון שנזקי מים עלולים לגרום לקורוזיה ולפגיעה במחשב.

העלות של מחשב מנוע משתנה בהתאם לסוג המחשב ודגם הרכב. מדובר בטווח מחירים רחב מאוד אשר יכול לנוע מ-800 ש”ח ועד למעל ל-5,000 ש”ח. במרכז המנוע אנו מספקים את המחירים המשתלמים ביותר, כולל מתן אחריות מלאה.

גלילה לראש העמוד

להתחלת שיחה בוואצאפ / סמס,
נא מלאו את מספר הטלפון שלכם

תודה רבה, פרטיכם נקלטו !
נציג מטעמנו יצור אתכם קשר בהקדם
הודעה נשלחה מאיתנו עכשיו, גשו לוואצאפ / סמס להמשך שיחה.
דילוג לתוכן